Де у Львові легше дихається?



Дані про стан екологічного середовища є одними із тих, які становлять значний суспільний інтерес і команда проекту «Відкриті дані Львова» прагне всіляко підтримувати та розвивати цей напрям. Для цього у співпраці з управлінням екології та природніх ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради було вперше опубліковано у форматі відкритих даних набір даних з результатами вимірювань концентрації 4 забруднюючих речовин. Також пропонуємо вам ознайомитись з цими даними на інтерактивній візуалізації.


Зокрема, декілька порад щодо використання інструментів візуалізації:
- на карті відображено більшість перехресть, на яких методично здійснювалось вимірювання. Після обрання одного з них, динамічним фільтром буде відображено дані про концентрацію кожного виду речовин в динаміці з 2011 року.
- карта відображає усереднені показники за результатами вимірювань чотирьох кварталів 2020 року.
- за допомогою фільтрів у правому верхньому куті візуалізації можна обрати одну з вимірюваних речовин та змінити відображення карти по середньому показнику вимірювання обраної забруднюючої речовини.

Хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» департаменту містобудування Львівської міської ради здійснює щоквартальний моніторинг якості атмосферного повітря на перехрестях м.Львова. Лабораторія вимірює концентрацію чотирьох речовин: CO (вуглецю оксид), NO (азоту оксид), N2O (азоту діоксид), SO2 (ангідрид сірчистий) на 30-ти найбільш забруднених перехрестях Львова.

Слід відмітити, що у 2020 році спостерігається значне покращення якості атмосферного повітря, так у IІ кварталі 2020 року пересувна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» вперше за 10 років зафіксувала відсутність перевищень максимально разових гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на 21-му з 30-ти досліджуваних перехрестях вулиць Львова.

Значне покращення якості повітря пояснюється обмеженою роботою автотранспорту, який є основним забрудником атмосферного повітря у місті, що в свою чергу свідчить про дотримання умов карантину львів'янами та гостями міста.

Враховуючи позитивну динаміку на 21-му перехресті вулиць Львова у 2020 році, а також створенням Львівської міської об’єднаної територіальної громади, управління екології та природних ресурсів спільно з управлінням транспорту відкоригували перелік перехресть, які досліджуватимуться у 2021 році для підвищення об’єктивності дослідження якості атмосферного повітря на території Львівської міської об’єднаної територіальної громади.

Відтепер даних про результати вимірювань цих та інших показників екологічного стану міста ставатиме все більше, тож стежте за оновленнями на порталі відкритих даних Львова за групою «Статистика» чи тегом «екологія», використовуйте та діліться вашими прикладами використання цих даних!